Baza wiedzy

Fotowoltaika w małym, średnim lub dużym przedsiębiorstwie

Fotowoltaika w przedsiębiorstwie, dlaczego warto ją posiadać?

Ceny na rynku energii stale rosną, co rok doświadczamy podwyżek cen. Dlatego instalacja fotowoltaiczna jest bardzo ważna, ponieważ pozwala na zachowanie konkurencyjności i niezależności firmy. W tym artykule pokażemy na przykładzie jak fotowoltaika w przedsiębiorstwie może obniżyć nasze rachunki za prąd.

Dobrym przykładem wykorzystania energii słonecznej jest Domeyki 4 – Myjnia Samoobsługowa.
Lokalizacja: Ignacego Domeyki 4 20-488 Lublin
Panele: SunPro Power x 47 szt.
Technologia: SolarEdge Technologies
Moc instalacji: 21,15 kW

Instalacja została stworzona na dachu myjni samochodowej. Dzięki wykorzystaniu dostępnego miejsca udało się uruchomić instalację o imponującej mocy i wykorzystać produkowany prąd do dostarczenia klientom konkurencyjnych usług.

fotowoltaika w przedsiębiorstwie Fotowoltaika w przedsiębiorstwie domeyki lublin

Podwyżki rachunków za prąd a fotowoltaika w przedsiębiorstwie

Wiele podwyżek, które nakładają przedsiębiorcy na swoje produkty lub usługi, nie bierze się z ich zachłanności czy chęci zysku, ale z powodu poniesionych dodatkowych kosztów produkcji, transportu lub świadczenia usług.

Jednym z takich kosztów jest cena energii elektrycznej, która jest niezbędna do prowadzenia działalności. Dzięki zainstalowaniu systemu fotowoltaicznego możemy zabezpieczyć się przed podwyżkami i uniknąć podwyżek naszych cen, co zwiększy konkurencyjność naszej firmy.

Dodatkową korzyścią wynikającą z wykorzystania rozwiązań fotowoltaicznych jest montaż instalacji hybrydowej z magazynem energii. Taka instalacja chroni naszą firmę nie tylko przed podwyżkami cen energii, ale również przed nagłymi awariami sieci energetycznych.

Fotowoltaika w przedsiębiorstwie pomaga obniżyć szansę na straty produkcyjne

Zatrzymanie linii produkcyjnej może spowodować większe straty niż koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną z falownikiem hybrydowym. W przypadku nadmiaru energii produkowanej z naszych paneli fotowoltaicznych nadmiar jest magazynowany w akumulatorach w magazynie energii. W momencie braku zasilania z sieci możemy wykorzystać zgromadzoną energię do zasilania naszego zakładu w trybie awaryjnym i podtrzymania jego funkcjonowania.

Zabezpieczenie biur przed utratą zasilania

Jak jest w przypadku biur? Podobnym rozwiązaniem w biurach jest UPS, system podtrzymania energii do pracy komputerów na wypadek awarii prądu. Nagłe przerwanie zasilania może spowodować utratę ważnych danych i projektów. Korzystając z instalacji fotowoltaicznej, nie tylko korzystamy z taniego źródła energii, ale możemy również zabezpieczyć naszą firmę dodatkowo.

Dlatego, jeśli prowadzisz swoją własną firmę, powinieneś rozważyć zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Mogą one pomóc Ci zmniejszyć koszty energii, zwiększyć konkurencyjność Twojego przedsiębiorstwa i zapewnić Ci niezależność energetyczną.

Korzyści, jakie niesie fotowoltaika w przedsiębiorstwie

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej są nieocenione. Z jednej strony możesz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, ponieważ energia słoneczna jest źródłem odnawialnym i przyjaznym dla środowiska. Z drugiej strony, możesz zredukować swoje koszty energii, co pozwoli Ci oszczędzić pieniądze i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku.

Jednym z dobrych przykładów wykorzystania paneli fotowoltaicznych w biznesie jest myjnia samoobsługowa Domeyki 4 w Lublinie. Dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na dachu myjni udało się wykorzystać energię słoneczną do zasilania myjni samochodowej, co przyczyniło się do zwiększenia konkurencyjności firmy na rynku.

Ale nie tylko myjnie samochodowe mogą korzystać z paneli fotowoltaicznych. Instalacja paneli fotowoltaicznych może być również bardzo korzystna dla biur, fabryk i innych przedsiębiorstw. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zmniejszyć koszty energii i zapewnić swojej firmie niezależność energetyczną.

Podsumowując, posiadanie instalacji fotowoltaicznej to inwestycja, która może przynieść Ci wiele korzyści, zarówno finansowych, jak i ekologicznych. Dlatego warto rozważyć zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w swoim przedsiębiorstwie i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku.