Baza wiedzy

Jak szybko się zwraca fotowoltaika na Lubelszczyźnie?

Jak szybko się zwraca fotowoltaika na Lubelszczyźnie?

W tym artykule dowiesz się Jak szybko zwraca się fotowoltaika na Lubelszczyźnie, odpowiemy na większość pytań.

Instalacja fotowoltaiczna na Lubelszczyźnie to dobra inwestycja i szybko zwrot.

Jak szybko się zwraca fotowoltaika na Lubelszczyźnie to dobre pytanie, na które odpowiadamy.

Fotowoltaika na Lubelszczyźnie to temat, który w ostatnich latach przyciąga coraz większą uwagę mieszkańców regionu. W tym artykule przedstawimy informacje na temat tego, jak szybko zwraca się inwestycja w fotowoltaikę na Lubelszczyźnie.

Prosument zainteresowany fotowoltaiką w Lubelszczyźnie powinien wiedzieć, że odpowiednio dobrana, zainstalowana i skonfigurowana to podstawa. Instalacja powinna przynieść zwrot z inwestycji w ciągu 8-10 lat.  Jeśli ceny energii szybko wzrosną, to oszczędność generowana przez fotowoltaikę przyspieszy zwrot inwestycji.

Czy fotowoltaika jest opłacalna na Lubelszczyźnie?

Tak, fotowoltaika jest opłacalna na Lubelszczyźnie. W regionie tym panuje korzystny klimat dla energii słonecznej, co przekłada się na wysoką wydajność paneli fotowoltaicznych. Ponadto rządowe programy wsparcia dla produkcji energii z paneli fotowoltaicznych sprawiają, że inwestycja ta jest jeszcze bardziej opłacalna.

Inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna, zwłaszcza gdy opłaty za prąd są wysokie i oczekujemy szybkiego zwrotu inwestycji. Warto również zainwestować w fotowoltaikę, gdy planujemy zamieszkać w danym domu przez wiele lat lub chcemy podnieść wartość nieruchomości i zyskać przewagę konkurencyjną w przypadku planowanej sprzedaży domu.

Ile można zaoszczędzić na fotowoltaice?

Oszczędności z fotowoltaiki zależą od mocy instalacji, która powinna pokrywać zapotrzebowanie gospodarstwa domowego. Przyjmuje się, że 1 kWh mocy instalacji pozwala na wyprodukowanie 1000 kWh energii elektrycznej.

Aby określić zapotrzebowanie energetyczne budynku, należy pomnożyć roczne zużycie prądu przez 1,2, a następnie podzielić przez roczną produkcję w kW. Przykładowo, przy rocznym zużyciu prądu wynoszącym 2500 kWh i produkcji z instalacji na poziomie 1000 kWh na 1 kW, potrzebna jest instalacja o mocy minimum 3,0 kWh.

Przy obecnej cenie energii elektrycznej wynoszącej 0,74 zł/kWh, rocznie można zaoszczędzić 1850 zł, a oszczędności te będą rosły wraz ze wzrostem cen energii.

Czy opłaca się inwestować w fotowoltaikę?

Rozwój technologiczny sprawił, iż panele są z roku na rok coraz tańsze. Uwzględniając ceny paneli słonecznych z początku lat 70. XX wieku, obecnie te ceny są niższe o ponad 99%, więc różnica jest kolosalna. Trzeba też zauważyć, że na przestrzeni lat bardzo mocno wzrosły koszty energii elektrycznej, a obecna sytuacja rynkowa pokazuje, że w najbliższym czasie czekać nas będą kolejne podwyżki, a wysokość rachunków drastycznie wzrośnie.

Opłacalność fotowoltaiki jest największa w sytuacji, kiedy Twoje opłaty za prąd są wysokie i wiesz, że instalacja dość szybko się zwróci. W fotowoltaikę warto inwestować wtedy, kiedy wiemy, że będziemy zamieszkiwać konkretny dom przez wiele lat, a nie tylko przez kilka najbliższych, chyba że chcemy dzięki systemowi podnieść wartość nieruchomości i zyskać przewagę konkurencyjną w przypadku planowanej sprzedaży domu.

Dziś nic nie daje nam takiej niezależności jak fotowoltaika. W województwie lubelskim naprawdę warto skorzystać z tego rozwiązania.

Sprawdź nasze realizacje instalacji fotowoltaicznych i wybierz coś dla siebie.

Lubelskie to idealne miejsce dla fotowoltaiki

Lubelskie jest idealnym miejscem dla fotowoltaiki ze względu na bardzo wysoki poziom nasłonecznienia, który wynosi aż 1337 kWh/m2.

W Lublinie fotowoltaika jest bardzo opłacalna, dlatego warto zainwestować we własną instalację fotowoltaiczną i obniżyć rachunki za prąd.

Skorzystaj z naszego kalkulatora i dowiedz się ile będzie zwracać się Twoja instalacja.